Festival Filem Malaysia ke-20

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 

FILEM TERBAIK

  1. Jangan Pandang Belakang (2007)

  2. Tentang Bulan (2006)

  3. Nana Tanjung (2006)

  4. Cinta (2006)

  5. Mukhsin (2007)

  6. Puaka Tebing Biru (2007)

  7. Syaitan (2007) 

  8. Zombie Kampung Pisang (2007)  

  9. Cicak-Man (2006)  

  10. Diva (2007)  

  11. Haru Biru (2007) 

  12. Waris Jari Hantu (2007)  

  13. Seed Of Darkness (2006) 

  14. Cinta Yang Satu (2007)

  15. Chermin (2007)

  16. Cinta Terakhir (2007)

  17. Misi 1511 (2006)  

  18. Orang Minyak (2007)  

  19. Possessed (2006)  

  20. Sumo-Lah (2007)

  21. The Red Kebaya (2006) 

  22. Budak Lapok (2007)  

  23. Qabil Khushry Qabil Igam (2007)

 

PENGARAH FILEM TERBAIK

  1. Afdlin Shauki Filem: Sumo-Lah

  2. Ahmad Idham Filem: Tentang Bulan

  3. Shuhaimi Baba Filem: Waris Jari Hantu

  4. Yasmin Ahmad Filem: Mukhsin

  5. Zarina Abdullah Filem: Chermin

 

PELAKON LELAKI TERBAIK

  1. Afdlin Shauki Filem: Sumo-Lah

  2. Pierre Andre Filem: Jangan Pandang Belakang

  3. Ramli Hassan Filem: The Red Kebaya

  4. Rosyam Nor Filem: Syaitan

  5. Rusdi Ramli Filem: Waris Jari Hantu

 

PELAKON WANITA TERBAIK

  1. Maya Karin Filem: Waris Jari Hantu

  2. Nasha Aziz Filem: Puaka Tebing Biru

  3. Natasha Hudson Filem: Chermin

  4. Sharifah Amani Filem: Cinta

  5. Vanida Imran Filem: The Red Kebaya

 

LAKON LAYAR TERBAIK

  1. Shuhaimi Baba Filem: Waris Jari Hantu

  2. Halina Samad Filem: Waris Jari Hantu

  3. Mira Mustaffa Filem: Cinta

  4. Zarina Abdullah Filem: Chermin

  5. Ahmad Idham Filem: Tentang Bulan

  6. Afdlin Shauki Filem: Sumo-Lah

 

CERITA ASAL TERBAIK

  1. Shuhaimi Baba Filem: Waris Jari Hantu

  2. Mira Mustaffa Filem: Cinta

  3. Zarina Abdullah Filem: Chermin

  4. Yasmin Ahmad Filem: Mukhsin

  5. Shariman Shafie Filem: Tentang Bulan

 

SINEMATOGRAFI TERBAIK

  1. Y. M. Raja Mukhriz Raja Ahmad Kamaruddin The Red Kebaya

  2. Khalid Zakaria Filem: Puaka Tebing Biru

  3. Roszali Samad Filem: Chermin

  4. Abang (Indra Che Muda) Filem: Jangan Pandang Belakang

  5. Madnor Kassim Filem: Cinta

 

PENYUNTING TERBAIK

  1. Akash Sing Filem: Cinta

  2. Faizul Mohd Noh Filem: Sumo-Lah

  3. Afdlin Shauki Filem: Sumo-Lah

  4. Ahmad Mustapha Filem: Jangan Pandang Belakang

  5. Zarina Abdullah Filem: Chermin

  6. Kamarudin Abu Filem: Waris Jari Hantu

 

SKOR ASAL TERBAIK

  1. Shamsul Cairel Filem: Waris Jari Hantu

  2. Adeline Wong Filem: Chermin

  3. Edry (KRU) Filem: Cicak-Man

  4. Zul Mahat Filem: Syaitan

  5. S. Atan Filem: The Red Kebaya

  6. Abbs Abdali Filem: The Red Kebaya

 

PENATAAN SENI TERBAIK

  1. Yusry KRU Filem: Cicak-Man

  2. Nazrul Asraff  Filem: Puaka Tebing Biru

  3. Andy Sulaiman Filem: Chermin

  4. Aida Buyong Filem: Waris Jari Hantu

  5. Kamarul Nizam Filem: Waris Jari Hantu

  6. Tee Kim Filem: Cinta

 

PENATAAN BUNYI TERBAIK

  1. Edry (KRU) Filem: Cicak-Man

  2. Azman Hassan Filem: Puaka Tebing Biru

  3. Addaudio Ex Sdn. Bhd. Filem: The Red Kebaya

 

PELAKON LELAKI TERBAIK (DALAM WATAK PEMBANTU)

  1. Aznil Nawawi Filem: Cicak-Man

  2. Patrick Teoh Filem: Sumo-Lah

  3. Rashid Salleh Filem: Waris Jari Hantu

  4. Dato’ Haji Rahim Razali Filem: Cinta

  5. Zahim Albakri Filem: The Red Kebaya

 

PELAKON WANITA TERBAIK (DALAM WATAK PEMBANTU)

  1. Azean Irdawaty Filem: Waris Jari Hantu

  2. Deanna Yusoff Filem: Chermin

  3. Nanu Filem: Cinta

  4. Mak Mah Filem: Jangan Pandang Belakang

  5. Samantha Schubert Filem: The Red Kebaya

 

PELAKON KANAK-KANAK TERBAIK

  1. Fatin Nur Afifah Filem: Tentang Bulan

  2. Mohd Addy Ashraf Filem: Tentang Bulan

  3. Mohd Syafie Naswip Filem: Mukhsin

  4. Nik Adruce Filem: Tentang Bulan

  5. Sharifah Aryana Filem: Mukhsin

 

LAGU TEMA ASAL TERBAIK

  1. Ajai Filem: Waris Jari Hantu

  2. Sharon Paul Filem: Waris Jari Hantu

  3. Tam Spider Filem: Cicak-Man

  4. S. Atan Filem: The Red Kebaya

  5. Pacai Filem: Sumo-Lah

  6. Afdlin Shauki Filem: Sumo-Lah

  7. Awie Filem: Puaka Tebing Biru

 

PEREKA KOSTUM / BUSANA

  1. Shamsu Yusof Filem: The Red Kebaya

  2. Mark Gibson Filem: The Red Kebaya

  3. Dee Hasnan Filem: Waris Jari Hantu

  4. Moon Filem: Cinta

  5. Izad Filem: Cicak-Man

 

POSTER TERBAIK

  1. Hock Star Entertainment Industry Bhd Filem: Possessed

  2. Grand Brilliance Sdn. Bhd. Filem: Mukhsin

  3. Grand Brilliance Sdn. Bhd. Filem: Cinta

  4. L’ Agenda Production Sdn Bhd Filem: The Red Kebaya

  5. Tayangan Unggul Sdn. Bhd. Filem: Zombie Kampung Pisang

 

DIGITAL FILEM TERBAIK

  1. The Bird House (Naio Wu) (2007)

  2. Chalanggai (Dancing Bells) (2007)

  3. Keluarga Goodbye Boys (2007)
     

DOKUMENTARI TERBAIK

  1. Demi Kemanusiaan (2007)

  2. Jejak Rasul – Muhammad s.a.w Episod – Israk Mikraj (2006)

  3. Rumah Degil (2007)

 

ANIMASI TERBAIK

  1. Check My Mate (2007)

  2. Helping Hand (2007)

  3. Pawn Conspiracy (2007)

 

FILEM PENDEK TERBAIK

  1. Jamuan (2007)

  2. Pintu (2007)

  3. Di Sebalik Kelir (2007)

p/s:-FFM ke-20 akan berlangsung pada 4 Ogos 2007 (Sabtu)
di Dewan Tuanku Syed Putra, USM.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: